reklama

rekomenduojame


Universalus meistras
Plytelių klijavimas

Šviestuvai

Kaimo turizmo sodybos

Internetas biurui, verslui

SMEfinance.lt
Verslo finansavimas internetu, be užstato 6 mėn.

Verslo kūrimas
Įmonių steigimas, pardavimas, pirkimas ir buhalterinė apskaita

Kanceliarinės prekės

vertintojas.lt

Metropolis.lt

Indigroup

Bikko.lt

Autoera padangos

Vertimų biuras Kaune

reklama

VersloSavaite.lt   
2020 04 15, 15:42
4 ekspertų patarimai kuriantiems verslą internetu

Dedikuoti serveriai
Dedikuoti serveriai
Nesvarbu, kokio dydžio jūsų verslas – gerai veikianti, funkcionali ir patikima prekių ženklo ar siūlomų paslaugų interneto svetainė yra vizitinė kortelė potencialiems vartotojams pritraukti bei esamiems išlaikyti.

 

Informacinių technologijų ekspertai atkreipia dėmesį, kad per didelis skubėjimas, taupumas ir per mažas techninių žinių bagažas yra didžiausi sėkmingo internetinio verslo priešai. Jie taip pat pažymi, kad gražus svetainės dizainas – tik maža dalis sėkmės. Veikdami patys, be specialistų pagalbos, verslai nuostolius gali patirti iškart arba šie gali pasivyti po keleto mėnesių.

 

Todėl suprasti, kam reikalingi dedikuoti serveriai, debesų kompiuterija ir susipažinti su kitais informaciniais terminais ne tik naudinga, tačiau ir reikalinga. Vienas didžiausių ir moderniausių duomenų centrų Baltijos šalyse „RackRay“ nori pasidalinti savo žiniomis ir patarimais, kurie padės norintiems sukurti sėkmingą internetinį verslą.

 

1. Rinkitės pajėgų serverio paslaugų tiekėją

 

„Bet kokia internetinė svetainė negali egzistuoti be serverio“, – pirmiausia pabrėžia „RackRay“ komandos nariai. Visiems verslo atstovams, kurie neturi fizinės vietos savo serveriui laikyti ir saugoti, negali užtikrinti reguliarių atsarginių kopijų kūrimo, kokybiško perteklumo valdymo ir 24/7 svetainės techninės priežiūros, tiesiausias kelias gauti visą šį paketą yra bendradarbiavimas su patikima duomenų saugojimo įmone. Duomenų centro „RackRay“ atstovai pažymi, jog dedikuoti serveriai ir „cloud“ serverių paslauga gali patenkinti ir prisitaikyti prie individualių verslo poreikių.

 

Tiesa ta, kad visi aukščiau išvardinti komponentai yra gyvybiškai svarbūs internetinės svetainės funkcionalumui ir kokybiškam veikimui užtikrinti. Duomenų centras pasirūpina, kad serveriai būtų laikomi tinkamiausiomis sąlygomis, kurių dažnai neįmanoma sukurti savarankiškai. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis duomenų saugojimo partnerį? Daug metų šioje srityje dirbantys „RackRay“ ekspertai nurodo, kad svarbūs rodikliai yra šie:

 

• moderni ir galinga techninė įranga;

• patogaus, nuotolinio serverio valdymo galimybė;

• aukščiausio lygio patikimumą įrodantis „Tier III“ sertifikatas;

• atsarginių kopijų paslauga.

 

Jeigu paslaugų tiekėjas atitinka nurodytus rodiklius, verslo atstovai gali būti ramūs, kad dedikuoti serveriai bei virtualūs „cloud“ serveriai veiks efektyviai ir operatyviai, o tai reiškia, jog taip pat veiks ir juose patalpinta internetinė svetainė.

 

„Duomenų saugumas, techninės įrangos patikimumas, kokybiška aparatinė ir programinė įranga – tai garantuoja sėkmingą svetainės veikimą“, – pažymi „RackRay“ atstovai.

 

2. Atkreipkite dėmesį į paslaugų teikimo sąlygas

 

Be techninių paslaugos parametrų, pradedantiems internetinį verslą taip pat reikėtų pasidomėti paslaugų teikimo sąlygomis ir kitais niuansais. Jei įsitikinote, kad paslaugos tiekėjas yra pajėgus suteikti jums visą reikalingą techninę pagalbą, lygiai taip pat svarbu sužinoti, ar jis leis jums lengvai koreguoti savo planus – augti ir, esant reikalui, susitraukti. Ypač, jeigu jums aktualūs dedikuoti serveriai, kurių pas daugelį paslaugos tiekėjų nėra lengva atsisakyti iškilus tokiam poreikiui. „Svarbu, jog sutartyse nebūtų jokių paslėptų žvaigždučių, o komunikacija, sklindanti iš abiejų pusių, būtų atvira, grįsta realiais lūkesčiais ir susieta abipusės partnerystės ryšiu“, – savo įžvalgomis bei patirtimi dalinasi „RackRay“.

 

Specialistai taip pat pabrėžia, kad sutarties terminų ir paslaugų lankstumas suteikia daug laisvės, o tai ypač svarbu dar tik pradedantiems kurti verslą. Verslo pradžioje ganėtinai sunku numatyti reikalingus resursus, todėl situacijai staiga pasikeitus, lanksčių sąlygų pagrindu sudaryta sutartis leis paslaugos paketą pakoreguoti pagal esamus poreikius. O tai, žinoma, padės išvengti didelių finansinių išlaidų.

 

„Pavyzdžiui, mūsų dedikuoti serveriai savo naudojimo patogumu yra labai panašūs į „cloud“ serverius. Mes neįpareigojame klientų naudotis serveriu keletą metų – jį galima išsinuomoti keletui mėnesių, o jei reikia, ir dar trumpesniam laikotarpiui. Suteikiame laisvę paslauga panaudoti, pasibandyti ir iškilus poreikiui, keisti į kitą“, – savo duomenų centro sutarties sąlygų niuansais dalinasi „RackRay“ komanda.

 

3. Rinkdamiesi prieglobą atsižvelkite į savo verslo poreikius

 

Renkantis prieglobos (angl. web hosting) paslaugą, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį ne į paketų kainas, o į tai, ko jūsų verslui reikia labiausiai. Dedikuoti serveriai ir „cloud“ serverių paslaugos iš esmės yra sukurtos skirtingiems poreikiams patenkinti, todėl svarbu atsižvelgti į tai, ką kiekviena iš jų gali jums pasiūlyti. Dedikuotas serveris puikiai tiks dideliems verslams, kurie naudojasi didžiulėmis internetinėmis programomis, sistemomis patys arba jomis leidžia naudotis savo klientams. Taip pat – tiems, kurie prioritetizuoja saugumą ir greitį. Pavyzdžiui, tai gali būti finansinės sistemos ir kitos didelę duomenų apdorojimo apkrovą gaunančios sritys.

 

Pasak „RackRay“, virtualių „cloud“ serverių paslaugą turėtų apsvarstyti verslo atstovai, kuriems sunku numatyti galimą svetainės apkrovą ir srautą. Jeigu šie nuolat keičiasi, yra nepastovūs arba kinta tik tam tikromis dienomis ar sezonais, dėl savo didelio lankstumo „cloud“ serveris gali užtikrinti nepriekaištingą svetainės veikimą, prisitaikydamas prie srauto pokyčių ir automatiškai prijungdamas papildomus resursus. Verta paminėti, kad tuo pačiu metu dedikuoti serveriai gali talpinti jau nusistovėjusio dydžio resursus, abu paslaugų sprendimus pritaikant kartu.

 

„Norime pabrėžti, kad mūsų duomenų centras pasižymi absoliučiu lankstumu. Tai reiškia, jog mūsų klientams nereikia tenkintis standartiniais paslaugų paketais, nes optimalų variantą surandame drauge“, – pažymi „RackRay“.

 

4. Pasinaudokite specialistų žiniomis

 

Serverio IT infrastruktūros priežiūra – tai nemažai laiko ir žinių reikalaujantis procesas. Suprasdami šį iššūkį, „RackRay“ savo klientams siūlo du pasirinkimus. „Savo klientams suteikiame prieigą prie „iLO“ sistemos, kurioje jie gali prižiūrėti serverį savarankiškai, tačiau taip pat siūlome sistemų administravimo paslaugą“, – teigia duomenų centro ekspertai.

 

Dedikuoti serveriai gali būti kietas riešutėlis IT skyriaus neturinčiam verslui. Dėl šios priežasties, taupant savo laiką ir resursus, verta perduoti serverio priežiūros vairą į sistemų administratorių rankas. Taip verslo atstovai visą dėmesį gali skirti plėtrai bei negalvoti apie technines užduotis. Jeigu nenorima perleisti viso valdymo, galima specialistams perduoti pavienes užduotis.

 

Faktas tas, kad tinkamas sistemų administravimas vienareikšmiškai prisideda prie greito ir efektyvaus svetainės funkcionavimo, o tai daro tiesioginę įtaką internetinio verslo sėkmei. „Jeigu jūsų svetainės sistemose atsiras gedimų arba staiga prireiks resursus adaptuoti pasikeitusiai apkrovai, sprendimai turi būti priimami nedelsiant, jeigu norima išsaugoti nenutrūkstamą svetainės veikimą“, – pabrėžia „RackRay“. Patikima IT specialistų komanda tai gali išspręsti greitai ir efektyviai.

 

Internetinio verslo sėkmė susideda iš keleto didelių, reikšmingų komponentų: tai individualiai verslo poreikiams patenkinti pritaikyti dedikuoti serveriai arba „cloud“ serverių paslaugos, patikimas duomenų saugojimas fiziniame duomenų centre bei profesionalus svetainės administravimas. Skirdami ypatingą dėmesį kiekvienam elementui ir pasirinkdami patikimą pasaugos tiekėją, neabejotinai pastatysite tvirtą pamatą savo e. verslui.

 

 

Užs. nr. 20200415-01

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama