Žydrė Dargužytė   
2007 05 08, 00:00
Prekyba internetu gali tapti pragyvenimo šaltiniu

Vs nuotraukaAtsiranda vis daugiau žmonių, užsiimančių prekyba internetu ir netgi galinčių iš jos pragyventi. Vienas iš jų – uteniškis Algirdas. Naudodamasis lietuviška elektroninės prekybos sistema, savo veikimo principu labai panašia į žymiąją „eBay“, jis prekiauja įvairiais antikvariniais daiktais ir sugebėjo pasiekti išties neblogų rezultatų.

Verslo pradžia – sena tėvo kolekcija

Kolekcininkas Algirdas, kažkodėl nenorėjęs, kad jo pavardė būtų viešinama, senoviniais daiktais elektroninės prekybos sistemoje „Pirkis“ prekiauja jau keletą metų. Paklaustas, kaip susidomėjo prekyba internetu, teigė, kad vieną dieną kilo mintis atsikratyti senų eksponatų, kuriuos net 50 metų kaupė jo tėvas.

„Nusprendžiau, kad patogiausia juos būtų parduoti naudojantis internetu. Pabandžiau ir greitai pradėjo sektis. Iš pradžių sunku buvo patikėti, kad įmanoma taip greitai užsidirbti“, - „Verslo savaitei“ pasakojo Algirdas.

Anot jo, už gautus pinigus galima ne tik pragyventi, bet ir įsigyti senienų iš kitų, o vėliau jas brangiau parduoti.

Pirko už 10, pardavė už 200 litų

Paklaustas, kiek laiko praleidžia prie kompiuterio bandydamas rasti klientų, Algirdas sakė, kad tai trunka neilgai.

„Per dieną sugaištu apie penkias valandas. Kai sumažės senienų, tada ieškosiu, kur nusipirkti ir perparduosiu“, - savo verslo ypatumus atskleidė pašnekovas.

Pasak jo, labai apsimoka pirkti sendaikčius iš gatvės valkatų. „Jie nesuvokia tikrosios daiktų vertės, todėl parduoda už keletą litų, nors kartais tie daiktai būna verti dešimt kartų daugiau“, - dalinosi patirtimi Algirdas.

Prieš pora savaičių vyriškis iš vieno benamio už dešimt litų nusipirko labai seną laikrodį, kurį vėliau pardavė vienam kolekcininkui už 200 litų.

Konkurencijos nėra

„Didžioji dalis mano parduodamų daiktų yra senos monetos, banknotai, atvirukai, nuotraukos. Turiu nuolatinių klientų. Iš jų daugiausia ir uždirbu. Man labiau apsimoka parduoti lietuviškame aukcione, nes užsienyje vargu ar kam nors būtų įdomūs, tarkime, „smetoniniai“ žurnalai ar laikraščiai“, - tikino Algirdas.

Paklaustas apie konkurenciją tarp pardavėjų, jis teigė, kad tarp jų nuolat vyksta mainai. Be jų el. prekyba sunkiai įsivaizduojama, ir todėl jokios konkurencijos nesijaučia. „Džiugu, kad išvengiama sukčiavimo, nes prekybos sistemoje apgalvotai sukurta tarpusavio vertinimo sistema“, - džiaugėsi kolekcininkas.

Siūloma prekių už milijoną litų

Pasak „Verslo savaitės“ pašnekovo, Lietuvos elektroninėje prekyboje dar esama spragų, tačiau žmonės randa būdų, kaip per keletą valandų užsidirbti nemažai pinigų.

„Jei turėsite kantrybės, noro ir per dieną prie kompiuterio praleisite apie 10 valandų, kasdien galėsite valgyti sumuštinius su lašiša ir gerti gerą raudoną vyną“, - „Verslo savaitei“ atviravo Algirdas.

Elektroninės prekybos sistemoje „Pirkis“ parduoti ir pirkti gali tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Prekės parduodamos aukcione arba už fiksuotą kainą. Kai baigiasi aukcionas, pardavėjas ir didžiausią kainą pasiūlęs žmogus el. paštu gauna vienas kito kontaktinę informaciją.

Pastaruoju metu šioje sistemoje kasdien siūloma prekių už maždaug 1 milijoną litų.

Verslosavaite.lt

 

 



 

 

reklama